با خوانندگان مجله ی شماره ی 16 و 17 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
با خوانندگان نورالصادق - با خوانندگان مجلـه ی نورالصادق

نامه ی استاد فلسفه دانشگاه... به سرپرست مجله ی نورالصادق درباره ی حادثه ی صوفی گری در مرکز حوزه ی علمیه اصفهان توسط دفتر تبلیغات اصفهان

 

بسمه تعالی؛ حضور محترم سرپرست مجله نورالصادقعلیه السلام حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی فرزند شجاع و پر تلاش زعیم فقید حوزه ی علمیه اصفهان

پس از عرض سلام و آرزوی موفقیت برای شما و همه ی اعضا و خدمتگذاران مجموعه ی دارالصادق اصفهان در راه میکروب زدایی از فرهنگ این مرز و بوم و مبارزات علمی و منطقی و شجاعانه و شفاف شما با تهاجم فرهنگی علیه مکتب امام صادقعلیه السلامو تشکر و قدردانی از مجله ی وزین و گرانسنگ نورالصادق که بتهای کفر و شرک را قهرمانانه می شکند.

 

ابتدا مراتب تأسف خودم را از این مصیبت بزرگ که در مرکز حوزه علمیه ی اصفهان رخ داد، یعنی تبلیغ و ترویج از صوفی گری و خرقه و خانقاه و اهانت به بزرگان شیعه توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ابراز می دارم و از اقدام سریع و به موقع حضرت عالی نسبت به این انحراف بزرگ و معرفی کردن راهزنان دین به مردم صمیمانه تشکر می کنم، روزی در یک تماس تلفنی با شما از نظرات علما و مراجع نسبت به این موضوع آگاه شدم و خوشحال شدم و به همه ی آنها دعا کردم از خداوند طول عمر و سلامتی برای شما و آیت الله سیدان و آیات عظام صافی گلپایگانی و سیدمحمد باقر شیرازی و دوزدوزانی مسئلت دارم.

 

در مرتبه ی بعد سؤال من از رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و از آن صوفی مشهدی که در مدرسه ی صدر اصفهان سخنرانی کرد و از صوفیه و خرقه و خانقاه تبلیغ نمود این است که اگر صوفیه و خرقه و خانقاه خوب بود باید ائمه: و علما و مراجع تایید می کردند و حال آنکه همه ی آنها مخالفت خودشان را با صوفیه و خرقه و خانقاه اعلام کرده اند و من فتوای مقام معظم رهبری را در کتاب آقای مردانی و در کتاب استفتائات 5 جلدی دیدم. واقعاً دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با این عمل خود باید در مقابل مقام معظم رهبری شرمنده باشد و از ایشان عذر خواهی کند. اینجانب که استاد فلسفه در یکی از دانشگاه های دولتی ایران هستم (و اگر نام خودم را بگویم قشر تحصیل کرده از حوزه و دانشگاه اکثراً مرا می شناسند) و به لحاظ امنیتی (امنیت جانی یا امنیت شغلی) نمی خواهم نام و نشانم را فاش کنم، اعلامیه ی حماسی و جانانه ی شما را دیدم و مطالعه کردم، خدا را شکر کردم که هنوز هم در گوشه و کنار ایران علمای آگاه و شجاع و دل سوز هستند که از دین و مذهب این ملت مرزبانی کنند لذا بر خود لازم دانستم که طی نامه ای با شما همدردی کنم و از این اقدام شجاعانه ی شما تشکر کنم و آفرین بگویم ((إن تنصروا الله ینصركم و یثبت اقدامكم)).

 

سلام بر همه ی پیروان راستین مکتب امام صادقعلیه السلام

                                     م ح _ ش، دانشگاه ...                 


 

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مهدی پور(محقق و پژوهشگر معاصر)

بنورالصّادق إهتدیت

پیامبر اکرم با اتّکا به پیک وحی، امت را از خطر صوفیان بیم داد.پیشوای پرواپیشگان صوفی زمانش حسن بصری را برادر شیطان و سامری امت خواند. رییس مذهب، بنیانگذار تصوف ابوهاشم صوفی را فاسدالعقیده خواند. امام هشتم علیه السلام، زیربنای تصوف را جهالت، ضلالت و حماقت خواند.امام هادی علیه السلام، تصوف را ویرانگر پایه های دین نامید. امام عسگری علیه السلام، گروندگان این مکتب را بدترین مردمان خواند. امام عصرعلیه السلام، در مورد منصور حلاج و دیگر صوفیان زمان توقیع لعن صادر نمود. این حقایق تابناک را به صورت شفاف در لا به لای فصلنامه ی گرانسنگ «نورالصادق» می توان یافت.

فرخنده میلاد امام ثامن و ضامن بر تلاشگران دارالصادق و خوانندگان نورالصادق علیه السلام مبارک باد.

8/8/88  حوزه علمیه قم


 

نامه ی زعیم حوزه ی علمیه اصفهان

حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی(ره) به مجله ی نورالصادق علیه السلام

بسمه تعالی؛ ن- والقلم و ما یسطرون

از نعمت های بزرگ الهی که به بشر اعطاء شده قلم و بیان است که خداوند از آن ها به عظمت یاد کرده و این موهبت الهی عامل انتقال علوم از نسلی به نسل دیگر است و حافظ تجربیات و فرآورده های علمی مغزهای متفکر و نوابغ روزگار است، بدین جهت بر دانشمندان لازم است برای نشر و توزیع علوم دینی و معارف مذهبی از این موهبت حداکثر استفاده را بنمایند لذا مولا امیر المؤمنین علیه السلام فرمودند: ((ما كتب قر و مالم یكتب فرّ)). بحمدالله و المنّه خداوند متعال توفیق استفاده از این موهبت را به جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ علی صافی اصفهانی دامت افاضاته عنایت فرموده، قلم به دست گرفته مجله ای وزین و پر محتوا به نام نورالصادق را ترتیب دادند و به این وسیله کمبودی را که در حوزه های علمیه احساس می شد جبران کردند شکرالله مساعیه توفیقات بیشتر ایشان را از خداوند متعال خواستاریم.

 

12/3/1389 مولد فاطمة الزهراء علیه السلام

                                                                  حوزه ی علمیه ی اصفهان

  حسن فقیه امامی 


 

 

 

نامه آیت الله حاج سید مرتضی هاشمی از قم به مجله نورالصادق علیه السلام

بسمه تعالی و له الحمد؛ هدف اصلی از ورود و نشر فلسفه در بین مسلمین توسط دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت: ، دور نمودن آنان از بیوت وحی و مهجور قرار دادن معارف عترت که عِدل معارف قرآن است بوده، و اکنون ترویج و تعلیم و تعلم آن ادامه ی عملی همان هدف می باشد.

 

و عرفان حقیقی سیر در معارف قرآن و عترت و عمل به دستورات آن و سیره ی اهل بیت عصمت و طهارت است.

 

                                                                       مرتضی هاشمی

روز میلاد با سعادت صدیقه کبری

                                                                                فاطمه زهرا سلام الله علیها 1431


 

از کتابخانه ی امامزاده  هلال بن علی آران و بیدگل به مجله ی نورالصادق علیه السلام

مجاهد فرزانه جناب آقای مصطفی صافی اصفهانی ـ زیدعزه

 

مدیر مسؤل محترم  فصلنامه وزین نورالصادق علیه السلام

با اهدای درود بیکران و عرض احترام فراوان، سوگند به قلم و آنچه می نگارد؛ آنان که ارزش قلم را می دانند در درگاه حضرت دوست اجری فراوان دارند و پاداش خدمات و تلاش های ارزنده خود را در روز واپسین دریافت خواهند نمود. نگارش با نیت خالص، عبادتی بزرگ است؛ آنان که در محراب مقدس علم و معرفت به نیایش و ستایش معبود می پردازند در حقیقت دل باختگان خورشید توحید و بصیرت هستند.

 

مقالات مندرج در نشریه ی نورالصادق علیه السلام بیانگر عمق تفکّر و تیزبینی اندیشه نویسندگان آن و نهایت دقت و ژرف نگری مسؤل ارجمند و شورای سردبیری آن فصلنامه وزین است که با تلاش مضاعف دوستان خلاء کمبود مقالات (فلسفه و عرفان) در پایگاه توحید جهان امروز (ایران اسلامی) عزیز پر می شود. شناسایی نشریه به دیگران نیز ره گشای تشنگان  اقیانوش (فلسفه و عرفان) خواهد بود.

با مطالعه مطالب این گونه نشریات می توان حضور در محضر اندیشه وران قرون و فرزانگان اعصار را با همه وجود احساس کرد. آفرین بر قلم های پاکی که شور ایمان و عرفان و عشق برتر را بذر افشانی می کنند و نور معرفت را در رواق دل های سوخته می تابانند و آدمیان را از عالم ناسوت به عالم لاهوت رهنمون می سازند.

امید آن که با استخراجی از گنجینه پرفیض قرآن و ولایت، مرواریدهای پر بها به (اهل دل) تقدیم گردد تا سالکان حق و حقیقت هر چه بیشتر به رموز و اسرار الهی و جهان هستی دست پیدا کنند.

 

ضمن سپاس و قدردانی از ارسال نشریه شماره 13 به کتابخانه عمومی آستان مقدس محمد هلال بن علی علیه السلام شهرستان آران و بیدگل، توفیقات روز افزون آن جناب و تمامی همکاران بزرگوارتان را تحت عنایات حضرت بقیة الله الاعظم ـ روحی و ارواحی العالمین لتراب وقدمه الفداه ـ از خداوند سبحان مسألت می نماییم.

 

خاک پای اولیای الهی، توتیای دیدگانمان

                                                               علی محمد سلطان محمدی آرانی

                                                                      4/8/1389


نامه استاد حسین مفید محقق و پژوهشگر از تهران

به مدیر مسئول مجله ی نورالصادق علیه السلام

محضر مبارک برادر ارجمند جناب آقای صافی اصفهانی دامت توفیقاته سلام علیکم؛

مرقومه شریف حضرتعالی به همراه مجله ارزشمند نورالصادق به دست حقیر رسید. از ابراز لطفتان که این بنده کمترین را لایق محبتتان دانسته اید، سپاسگزارم. مایه بسی مسرّت و شادمانی است که تلاشی بس ستودنی و میمون را به دست حضرتعالی و دوستانتان مشاهده کردم که الحق جای خالی آن به شدت در فضای دینی و فرهنگی شیعه و در کشور دوستداران اهل بیت: احساس می شد، و البته شرمگینم که به سبب سفرهای مکرر و پی در پی فرصت نیافتم که زودتر عرض ادب کنم. در اینکه پرداختن به چنین موضوع مهمی با چنین رویکردی از ضروریات دوران حاضر است که مع الاسف متکفّلی در این باره دیده نمی شد، جای هیچ تردیدی نیست، و این محکمترین دلیل برای استقامت و تلاش در راستای اعتلای این هدف و گسترش این فعالیت می باشد. متأسفانه رواج فراوان اندیشه های فلسفی و عرفانی، آن هم در بدترین اشکال و با بدترین مضامین، در میان شیعیان تا بدانجا که مردم عامی و عادی کوی و برزن نیز گرفتار آن شده اند، از معضلات دینی و فرهنگی مهم کشور است که بی شک می بایست به درمان آن همّت گمارد. جزاکم الله خیر الجزاء و احسن الجزاء...

 

                                                                    والله ولی التوفیق    

با عرض تشکر و قدردانی

                                                                        حسین مفید          

                                                                          19/2/1389 - تهران


نامه ی آیت الله حاج سید حسین تقوی دهاقانی از فقیهان فیلسوف و اساتید خارج حوزه علمیه قم

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سرپرست محترم فصلنامه گران سنگ نورالصادقعلیه السلام

سلامی آمیخته به عنصر صداقت و اکسیر اعظم محبّت بر شما و حواریّون نورالصادقعلیه السلام

مجله ی شما را از آغاز ولادت تا کنون که دوران طفولیت خود را تجربه می کند رصد کرده و مطالبش را به دقت مطالعه و گاهی هم ناخن می زدم اگر چه شماره های نخستین آن را چندان دارای عیار علمی نیافتم اما گام به گام به استحکام و اتقان نزدیک و بالاتر از همه در حال قرار گرفتن در مدار رضایتمندی مولانا الحجة عجل الله فرجه الشریف قرار خواهد گرفت و این کمترین با عدم قابلیّت و لیاقت برای توفیق و پیروزی عوامل این مجموعه دست به دعا بر خواهم داشت آن هم فئه ی قلیله ای که در احیاء معارف مظلوم اهل بیت: غریبانه پا به میدان نگارش و نشر گذاشته و با سلاح قلم به جنگ و نقد افکار و نه اشخاص رفته اند به آن امید که دست قلم به دستان مزدور و نامحرم از معارف وحیانی اهل بیت: کوتاه و سارقان حرفه ای و منافق علومشان انشاء الله رسوا گردند.

البته مطالب و نکاتی در بایگانی ذهن قاصر و علیل در مقوله مزایا و آسیب های این حرکت علمی قرار دارد که انشاء الله در فرصتی مناسب و مقدّر با شما به رایزنی خواهم نشست اما آنچه فعلاً و به طور مجمل قصّه ی غصه ی مشترک من و شما است این که.

عصر ما عصر غیبت و غربت است ((فطوبی للغرباء)) غیبت حبل الله المتین و الصراط المستقیم که در آن دانشمندان و طالبان علم به سه گروه تقسیم می شوند.

گروهی طعم معارف اهل بیت: را چشیده و یا جام شهادت نوشیدند.

گروه دیگر به انتظار حاکمیّت زلال کوثر معارف آل الله نشسته اند.

و گروه سوم منافقانی هستند که به دنبال توسعه ی علوم مزخرف و قبض و بسط در معارف شیرین اهل بیت: هستند.

 

و بالطبع صوفیان ملعون، فلاسفه ی ملحد، متسنّنان متفّفن و متشیّعان متصوف را باید در گروه سوم سازمان دهی کرد که در عصر ما توسط بی سوادان با مدرک و با کِدر ملح اجاج به اصطلاح حکمت متعالیة در صدد آلوده ساختن عذب فرات معارف آل الله  هستند و این همه پراکنده گویی و شطحیّات و بحران زایی در افکار بشر معلول نادیده انگاشتن معارف اهل بیت: در ساختار فکری و سازمان رفتاری بشریّت است آن هم علومی که لاریب و لا اختلاف فیه و از طرف دیگر در عصر مظلومیّت معارف نورانی آن ذوات مقدس ممکن است برخی از مدعیان به اصطلاح علوم عقلی و مکاشفه ای همانند منافقان با زبان چرب و نرم و با اصطلاحات من درآوری و قلمبه التزام قولی خود را به اهل بیت: و معارف و علومشان ابراز دارند اما در مقام عمل و گاهی هم به صراحت و با ورود در مناطق ممنوعة و مکنونه ی علم ریاکارانه با تاویلی ناروا افکار ایران باستان و یونان قدیم را بر معارف وحیانی و آسمانی آل الله ترجیح داده و اخیراً با وقاحت و حماقت و جهالت کامل ابراز داشته اند که تفسیر قرآن و فهم روایات اهل بیت: بدون مراجعه به احیاء العلوم، فصوص الحکم، اسفار، شفاء و فتوحات مکیة و ... ناقص و غیر ممکن است!!

 

و راستی باید گفت دیروز دشمنان اهل بیت: یک بار با تیغ قساوت سرشکافتند و با شمشیر حسادت گلو بریدند و امروز ما شاهدیم آنان که نانشان در قلم است هزاران بار با قلمی زهرآگین و با سپر نفاق علوم اهل بیت: را به قربانگاه حماقت خود برده و با گستاخی و بی شرمی قطعیّت و یقینی بودن معارف آنان را سلاخی می کنند و با شگرد تحریف معنوی آن را متشابه ساخته و یا با نیزه ی تقطیع صدر و یا ذیل، برای همیشه نابود می سازند پس باید گفت در عصر حضور اهل البیت: یکبار به شهادت رسیدند و در عصر غیبت هزاران بار به شهادت می رسند و خواهند رسید و من مجموعه شما را قهرمانانی در عصر انتظار می نامم که به دنبال بسیج لشکر علمی بر آمده اید تا نگذارید سارقان حرفه ای هر روز و هر شب معارف آل الله را به مسلخ برده و سر آن را همانند سر امام حسینعلیه السلام، به بالای دار ببرند و در پائین دار در جشن حزبی تصوفّی و تفلسفی خود غوطه ور گردند.

 

امیدوارم شروع خوب شما  پایان خوش تری به ارمغان آورد و آخر کار شما به آخرت ختم گردد. آری این فصلنامه بوی معارف اهل بیت: از آن استشمام می شود و انّی لاجد ریح علوم محمد و آل محمد لولا ان یفنّد وننی السفهاء.

 

و باز رجاء واثق دارم که این دفتر نامه شما شاخ زیتونی باشد که لا شرقیة و لا غربیة و علم صحیحی باشد بدون گرایش به علوم یونان قدیم و ایران باستان (شرق و غرب) و کتاب نامه ای باشد از زلات روشنفکری به دور و از ضلالت مزمنه ی ((دین الله یعرف بالرجال)) مصون. آن رجالی که با زلات خویش غرق شده و دیگران را غرق می کنند و با تخطّی از منشور جاودانه  قرآن و عترت و گرفتار شدن در امواج تصوف و گرداب تفلسف کشتی دین را در دریای ضلالت رها می سازند و شما بیایید با تبری از این اشباح العلماء  به سفینة النجاة سوار شده و هر تر و خشکی و ریز و درشتی را با میزان و القسطاس المستقیم ارزیابی نموده و خود و دیگران را به ساحل نجات و امن و امان برسانید و بدانید لا خوف علیکم و لا تحزنون و لا تزلون و لا تضلّون.

قم ـ ایام شهادت ام الائمه سلام الله علیها

اقّل الطلبة : سیـد حسیـن تقـوی دهـاقانی


 

نامه ی آیت الله حاج سید ابراهیم  سید علوی از علمای بزرگ تهران به

 مجله نورالصادقعلیه السلام

 

مدیر مسئول محترم فصلنامه نورالصادقعلیه السلام لا زالت تأییداته:

 با عرض تبریک ایام دهه ی ذی الحجة الحرام و پیشاپیش عید بزرگ ولایت (روز غدیر)، شماره های(12،13) فصلنامه نورالصادقعلیه السلام را آیت الله العظمی دوزدوزانی مرحمت فرمودند، مطالعه کردم و خدا را سپاس که در حوزه ی علمیه اصفهان چنین خورشیدی درخشید و در دنیایی که در مراکز تشیع و ناشران معارف اهل بیت:، به خود سانسوری شدید گرفتارند و دین خود را به دنیای دیگران می فروشند، دیدم مقالات شما با حریت و آزادگی و با بهاء دادن به اندیشه و نظر سلیم منطقی چاپ می شود، این معنا با استادمان آیت الله العظمی دوزدوزانی صحبت شد و دو شماره فوق را لطف کردند...

 

عزت مستدام: سید ابراهیم سید علوی

                                                                                                 مورخه: 15/8/1389


مجلـه ی نورالصـادق، شمـاره ی 16 و 17

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید