درباره ما مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 10
ضعیفعالی 

با افزایش روزافزون سایت‌های اطلاع‌رسانی/خدماتی در اینترنت، درک ارتباط موضوعی و مفهومی، مابین اطلاعات/خدمات ارائه شده در آنها روزبه‌روز اهمیت بیشتری می‌یابد . ابزارهای جستجوی موجود در اینترنت مانند Google نیز با استفاده از کلمات کلیدی موجود در این سایت‌ها و فرمول‌های پیچیده‌ای که به مرور زمان توسعه داده‌اند به طبقه‌بندی آنها می‌پردازند. بدیهی است که این روش تنها پاسخگوی بخشی از نیازهای کاربران و شاید تنها یک نقطه شروع در اینترنت است. پایگاههای اطلاع رسانی با استفاده از ابزارهای جستجو و ابزارهای دیگر مورد بحث در تکنولوژی ساخت,وظیفه ایجاد یک ارتباط از پیش تعریف شده با نقطه ٔ شروع و پایان مشخص را به عهده دارند .


رسالت دارالصادق اصفهان به‌عنوان یک پایگاه اطلاع رسانی عمومی، توانائی بخشیدن به کاربران خود در ابعاد گوناگون فرهنگی , مذهبی و... است. ارائه اطلاعات در زمینه‌های مختلف و ایجاد ارتباط الکترونیکی با تولیدکنندگان اطلاعات و یا دارندگان آن در حوزه‌های فرهنگ و مذهب , هنر،... به همراه ایجاد بستری مناسب برای انجام عملیات موردنیاز کاربران، هدف اصلی ما در دارالصادق است که به یاری خداوند بزرگ و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در راه رسیدن به آن گام برداشته‌ایم .
امید است با عنایت دارندگان و تولید کنندگان اطلاعات، راهنمائی همکاران حوزه ٔ فن‌آوری‌اطلاعا ت و خواست کاربران آفتاب این هدف دست‌یافتنی باشد.

 

در همین راستا شما را به مطالعه بروشور «آشنایی اجمالی با عملکرد مؤسسه فرهنگی هنری امام صادق علیه السلام» دعوت می نماییم :

 

 

«و ان هذا صراطی مستقیماً فاتبعوه و لاتتبعوا السبل فتفرق بکم عن سبیله» سوره انعام/153

 

و این است راه من که مستقیم است پس آن را پیروی کنید و راه های دیگر را متابعت نکنید که شما را از راه او پراکنده می سازد.

 

روح عرفان تلاش و کوششی است برای معرفت و شناخت خدا از طریق تهذیب نفس و زهد و پرورش فضائل اخلاقی و عمل به دستورات شرع مقدس.

 

انسان همیشه آرزو داشته راهی به سوی معرفت خدا بگشاید و از طریقی نزدیک، مطمئن و آرامش بخش به معبود و معشوق حقیقی خود نزدیک و نزدیک تر شود، جلال و جمال او را ببیند، در اوصاف او غرق شود، به او دل ببندد و عشق بورزد و هر چه غیر اوست پیش پای او قربانی کند و این حقیقت تقریباً در اعماق جان همة انسان ها وجود دارد، منتها در بعضی بسیار پررنگ و آتشین و در برخی بسیار کم رنگ و تقریباً فراموش شده.

 

اما انسان برای پیمودن این راه همیشه طریق صحیح را انتخاب نکرده، گاهی آنچنان در بیراهه ها سرگردان مانده و گرفتار دام شیاطین شده که درست در جهت ضد این مقصود قرار گرفته است.

 

در عرفان کتابی عظیم تر از قرآن کریم وجود ندارد و پیشوایان دین که معلمین این کتاب الهی اند و با گفتار و رفتار خود راه مستقیم خداشناسی و تقرب را به سوی انسان ها گشوده اند.

 

در دنیای امروز که انسان ها از ظلم و جور صاحبان زر و زور و از گرفتاری در منجلاب فساد و شهوات خسته شده و به ستوه آمده اند بیش از هر زمان دیگر تشنگی نسبت به معارف الهی و نیازمندی به شناخت فرهنگ غنی قرآن و عترت احساس می شود.

 

رسیدن به عرفان حقیقی که همان عرفان برگرفته از دستورات قرآن و اهل بیت است ولاغیر نیاز حتمی جامعة بشری امروز می باشد. چرا که به فرمودة معصومین «لَو عُلِمَ النّاس مَحاسنَ کلامنا لاَتّبعونا» اگر زیبایی های گفتار و رفتار و نجات بخش دستورات ائمه به خوبی برای مردم بیان شود، به دین تشیع گرایش پیدا می کنند و پیرو حقیقی ائمه معصومین می شوند در این راستا، مؤسسه فرهنگی هنری امام صادق علیه السلام با عنایات الهی و به همت جمعی از علاقه مندان به فرهنگ اسلامی و دوست داران اهل بیت علیهم السلام به هدف نشر معارف حقّة قرآن و عترت و تبیین عرفان واقعی که از سرچشمة وحی گرفته شده و جدا سازی آن از عرفان التقاطی و مبارزه با انحرافات دینی و اعتقادی از قبیل وهابیت، اهل تصوف و انحرافات حکما و عرفا و سایر فرق باطله ای که از قرآن و عترت جدا شده اند.

 

 

 

طرحها و فعالیتهای مؤسسه:

 

الف) طرحها و فعالیتهای انجام شده و در حال انجام:

 

ـ برگزاری مراسم سوگواری چهارده معصوم علیهم السلام

 

 

ـ   وب سایت مؤسسه

 

ـ  تهیه نرم افزار جامع علمی اخلاقی پیرامون شخصیت علمی عرفانی آیت الله صافی اصفهانی(ره)

 

ـ  چاپ کتابهای طریق حق در سیر و سلوک، سوخته دلی غریب ، شرح الموجز، الهدایه فی الاصول

 

ـ  چاپ فصلنامه نورالصادق با موضوعاتی همچون شهادت امام صادق علیه السلام، عید سعید غدیر، اربعین حسینی، سالگرد ارتحال آیت الله صافی اصفهانی(ره) و....

 

ـ  پاسخگویی به شبهات و احکام شرعی بصورت حضوری و تلفنی

 

ـ  کتاب امام صادق در حال نگارش (انحرافات زمان امام صادق علیه السلام و برخورد آن حضرت

 

ـ بازشناسی سیره چهارده معصوم علیهم‌السلام ـ جای پای دوست (طرح آموزشی)

 

ـ  نقد مبانی فلسفی

 

ـ  چاپ و نشر پوسترهای مربوط به اعیاد و سوگواری چهارده معصوم علیهم‌السلام و توزیع آن به صورت رایگان

 

ـ  پخش و نشر آثار آیت الله سیدان در اصفهان

 

 

ب) طرح ها و فعالیت های مؤسسه در آینده نزدیک (در حال بررسی در خانه پژوهش):

 

ـ  تبدیل گاهنامه نورالصادق به فصلنامه 

 

ـ  برنامه های مطالعات و مباحثات اسلامی برای نسل جوان (بصورت سیره مطالعاتی و نظام وار)

 

ـ پاسخگویی به شبهات دینی ( بصورت استفاده از تمامی ابزار روز دنیا)

 

ـ  برگزاری کنگره، بزرگداشت و همایش پیرامون شخصیت های حوزه علمیه نجف اشرف

 

ـ  برنامه های آموزشی، اعتقادات و مبانی مذهب حقه جعفری بصورت حضوری، غیرحضوری، اینترنتی، همراه با امتیازات مختلف برای هر دوره

 

ـ  تهیه نرم افزار (اخلاقی، علمی، فرهنگی و آموزشی)

 

ـ  کتابخانه تخصصی و اینترنتی

 

ـ  بانک نرم افزار اسلامی

 

ـ  خانه مشاوره

 

ـ  انیمیشن های مذهبی ـ آموزشی

 

ـ  جهت دهی تخصصی کانون های فرهنگی اصفهان و شهرستان ها

 

ـ  برگزاری مراسم جشن و سوگواری اهل بیت در سه سطح (نونهالان، نوجوانان، جوانان) همراه با الگوسازی صحیح برای مجالس که در سطح شهر برگزار می شود.

 

ـ تشکیل جلسة هفتگی هیئت برای اعضای مؤسسه

 

 

ـ  نظر سنجی در حیطه فرهنگی (اینترنتی و غیره)

 

ـ  معرفی و پژوهش در شیوه سلوکی شخصیت های برجسته روحانیت شیعه (بصورت تولید محصولات فرهنگی)

 

ـ  پژوهش و تولید محصولات فرهنگی در باب عرفان حقیقی و عرفان غیرحقیقی اعم از تصوف، بودائیسم، عرفان التقاطی و...

 

ـ  راه اندازی مدارس اسلامی همراه با نشر مبانی مذهب حقه جعفری در سطوح مختلف اعم از مهد کودک، دبستانی، راهنمائی و دبیرستان و حوزه علمیه در ایران و خارج از کشور

 

ـ  پژوهش در باب استفاده از هنر برای تقویت بنیان های اسلامی

 

 

ـ  کنگره بزرگداشت شخصیت علمی و اخلاقی آیت الله سیدان

 

ـ  برگزاری دوره آموزش از راه دور اعتقادات و معارف اسلامی، با استفاده از نرم افزارهای سلسله دروس اعتقادی آیت الله سیدان، همراه با امتیازات ویژه هر دوره و در سطوح مختلف.

 

ـ  تربیت اساتید در فن مبارزه با وهابیت

 

ـ  تربیت اساتید در فن مبارزه با تصوف

 

ـ  تربیت اساتید در فن مبارزه با افکار باطلة فلاسفه

 

           ـ  تشکیل نمایشگاه های تخصصی کتاب