مقایسه ی عرفان آیت الله صافی با عرفان های فعلی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
آسیب شناسی عرفان - آثار و مقالات

 

مقایسه ی عرفان آیت الله صافی با عرفان های فعلی

در پاسخ به یکی از فرزندان سازمان مجاهدین خلق

 

آیت الله صافی خود فرزند عرفان و در دامان عرفا و در جمع اهل معرفت و بر سر سفره ی اهل دل و اولیاء خدا بزرگ شده اند و ده سال از اصحاب خاص الخاص آیت الله بهجت بودند و از مقربین علامه ی طباطبایی و سید عبدالکریم کشمیری و جعفر  مجتهدی بودند و خود ایشان اهل ذکر و سیر و سلوک و ریاضات شرعیه ی می باشند با این که می دانم ایشان راضی نیستند که اینگونه مطالب گفته شود اما در این جا ضرورت اقتضا می کند که بگویم اما نه برای مردگان، که قرآن می فرماید «انک لا تسمع الموتی» بلکه برای کسانی که به دام افتاده اند و دین و اعتقاداتشان ملعبه ی دست منحرفین و صوفیه قرار گرفته است، لیهلک من هلک عن بینه و یحیی من حی عن بینه.


اما باید به یک مطلب صریحا اعتراف کرد، عرفانی که استاد ما، حضرت آیت الله صافی و  آن سایت هایی که شما آنها را ضد فلسفه و عرفان می پندارید از آن دم می زنند با عرفان شما و فرزندان سازمان مجاهدین خلق و قطب سلسله ی شوشتریه و دیگر  اقطاب صوفیه بطور کلی فرق دارد.


آنچه را شما و دوستانتان آن را عرفان می نامید حضرت آیت الله صافی و دوستانشان نه تنها عرفان نمی دانند بلکه سلوک شیطانی و ضلالت و گمراهی می دانند و سردمداران این عرفان را به منصور حلاج و سفیان ثوری و حسن بصری ملحق می دانند که مورد لعن و نفرین ائمه ی معصومین علیهم السلام واقع شده اند.


امام خمینی نیز  از منصور حلاج و صوفیه برائت جسته، و حلاج را خودبین، خودخواه، ناآگاه، اندر راه (غیر واصل) مدعی پوچ اناالحق، معرفی کرده و چنین سروده است:


فریاد انالحق ره منصـور بود             یا رب مددی که فکر راهی بکنیم


دیوان امام خمینی /249

***


از صــوفی ها صفـــا ندیدم هرگــــــز                  زین طایفه من وفا ندیدم هرگز
زین مدعیان که فاش انا الحق گویند                  با خود بینی فنا ندیدم هرگز


همان/ 217

 
***
تا کوس انا الحق بزنی خودخواهی                      در سرّ هویتش تو ناآگاهی
بردار حجابِ خویشــتن از سرِ راه                        تا بودن آن هنوز اندر راهی

همان/ 248

***
گر نیست شوی کوس انا الحق نزنی                 با دعـــــــوی پوچ خود معلق نزنی
تا خودبینی تو، مشرکی بیـــش نی              بی خود بشوی که لاف مطلق نزنی

 همان/ 246


و پر واضح است که در بین فلاسفه و عرفا کوس اناالحق زدن و دیگران را بی سواد و ناحق و بلکه غیر موحد پنداشتن خیلی متداول است و تعجب اینجاست که این حرفها را از طریق مکاشفه به آن رسیده اند یعنی هر قطبی با مکاشفه قطب دیگر را کافر می داند!! و این خنده دار است.


عرفان آیت الله صافی و پدر بزرگوارشان عرفان قرآن و عترت است و غیر قابل تغییر و خدشه ناپذیر .


اما عرفان شما عرفان حلاج است که ابن الوقت است و صلح کلی و علی الدوام فریاد اناالحق شماها مانند حلاج بلند است.


عرفان شما عرفان ابن عربی است که شیعیان را به صورت خوک و خنزیر می بیند.


و ریشه ی همه ی گمراهیها را از شیعه می داند.


و می گوید: «پیغمبر از دنیا رفت و جانشینی برای خود معین نکرد».


و عمر و ابابکر و عثمان و متوکل را معصوم می داند.


و آنها را از اقطابی می داند که دارای خلافت ظاهری و باطنی بوده اند.


 و به معراج رفته!!! و مرتبه ی علی علیه السلام را نازل تر از مرتبه ی ابوبکر و عمر و عثمان دیده است. (به نورالصادق مراجعه کنید مدارک همه ی مطالب موجود است).


 فلسفه ای که مورد قبول این مرد بزرگ و پدر بزرگوارش هست فلسفه ای است که از متن قرآن و روایات می جوشد نه فلسفه ی یونان باستان و ارسطوی بت پرست و سقراط و افلاطون مشرک و معتقد به اشتراک جنسی که ضد قرآن و صریح روایات متواتره است.


آیت الله صافی و پدر بزرگوارشان و دوستانشان  فقط پیغمبر و اهل بیت پیغمبر علیهم السلام را معصوم می دانند.


اما شما و برخی فرزندان سازمان مجاهدین خلق و رؤسای شما و ملاصدرا، فلاسفه ی مشرک یونان را معصوم می دانید و ابن عربی شما، عمر و ابوبکر را معصوم می داند.


و محمد حسین طهرانی شما، حداد وحدت وجودی و جاهل  و بی سواد را معصوم می داند.


پس بین عرفان آیت الله صافی و عرفان التقاطی شما و دوستان شما زمین تا آسمان تفاوت است، فلسفه و عرفان شما یونانی و التقاطی و بودائی و هندوئی می باشد.


اگر آیت الله صافی بر ضد عرفان، مطلبی فرموده اند بدانید و آگاه باشید که بر ضد مسلک التقاطی شما و اقطاب و دوستان شما بوده نه بر ضد عرفان خودشان و پدر بزرگوارشان و امثال آیت الله بهجت.
حاصل مطلب این که، نه، عزیز دل برادر، آیت الله صافی و دوستانشان ضد فلسفه و عرفان نیستند و این دروغ و تهمت بزرگی است به ایشان، مانند دروغ ها و تهمت های دیگر شما و دوستان شما در وادی تاریک فلسفه و عرفان التقاطی است «وَيْلٌ يَوْمَئِذٍ لِلْمُكَذِّبينَ» «انّما یَفتر الکَذِب الذّین لا یؤمنون».


این نکته را هم مردم ما باید بدانند که هرگاه دیدند طرفداران طرح های مستر همفر جاسوس انگلیسی و هانری کربن جاسوس فرانسوی و نیز روحانی نماهایی از خاندان سازمان مجاهدین خلق با شخصی یا کتابی یا اعتقادی مخالفت می کنند قرینه ی بسیار خوب و اطمینان آوری است بر حقانیت آن شخص یا آن کتاب یا آن اعتقاد.


پس مخالفت شما با امثال آیت الله صافی خود بهترین دلیل بر حقانیت معظم له می باشد کما اینکه مخالفت آیت الله صافی با شما و طریقه ی شما و اقطاب شما بهترین دلیل بر ناحق بودن شما و طریقه ی شماست.

 

 

 برگرفته از پاسخ عبد عاصی به عبد صالح

 

 

 

 

 

 

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید