گریه بر امام حسین علیه السلام در بیانات علامه امینی قدس سره مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 2
ضعیفعالی 
زندگينامه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام - زندگی نامه امام حسین علیه السلام
 
گریه ی بر امام حسین علیه السلام در بیانات علامه امینی قدس سرهalt
 
   در محشر می بینند یک انقلابی پیدا شد یک غوغائی به وجود آمد مأمورین غلاظ و شداد خدا ایستاده اند ملائکه رحمت خدا در رفت و آمدند چه خبر است حسین بن علی می آید،  آنجا معلوم می شود حسین کیست. 
خداوند از آدم تا خاتم در هر سال تصویب کرده روضه ی حسین بن علی را، حسین محبوب خداست خدا او را دوست می دارد چرا نمی شود گفت محبوبش است دوستش دارد. 
حسین یک کاری کرده،این گفته ی خدا آن هم می گوید حسین، حسین غیر از خدا کسی را نشاخت، جا دارد که خدا هم غیر از حسین کسی را نخواهد، حسین حبیب خداست ان الحسین حبیبی، حسین بن علی حبیب من است دوستش دارد، آن هم چه دوستی، در محشر روز قیامت احدی نمی ماند مگر این که گریه کند به حسین بن علی، یخه ی دنیا با یک روضه خوانی بسته خواهد شد،  یخه ی قیامت با یک روضه خوانی بسته خواهد شد، این گریه ها را خدا قبول ندارد، خدا این جور گریه نمی خواهد بالاتر از این ها گریه می خواهد خدا گریه به حسین را دوست دارد، پیغمبر گریه بر حسین را دوست دارد. 
 
امشب اگر حسین کربلا ست می فهمی در کربلا چه خبر است، امشب پیغمبر در کربلاست ، امشب علی در کربلاست، امشب حسن و زهرا در کربلاست، امشب امام رضا در کربلاست، امشب حضرت حجت در کربلاست، اینها امشب قبر حسین را دور کردند، سه هزار ملک و احسینا، گریه زاری ناله بر حسین بن علی می کنند امشب شب جمعه است شب رحمت است شب برکت است، اینها رفتند کربلا «ائمه ما (علیهم السلام)».  
بیائید ما هم برویم کربلا قلبت را بفرست به کربلا، روحت را بفرست به کربلا برای خودتان  حال درست کنید. 
1- راوی می گوید من از حضرت صادق(علیه السلام) پرسیدم که آقاجان وقتی ذکر حسین بن علی می شود من گریه ام نمی آید اما اگر یک کسی از اقوامم از اموات خودم را فکر می کنم به او گریه می کنم آیا آنها را یاد کنم خودم را به گریه در بیاورم تا اینکه به امام حسین گریه کنم یا نه.
حضرت فرمود افعل این کار را بکن یک مقدمه ای فراهم کن تا بر حسین گریه کنی. 
امام صادق (علیه السلام)  به ابن شبیب فرمود  یابن شبیب ان کنت باکیا للشیی اگر برای چیزی می خواهی گریه کنی اگر می خواهی به مظلومی گریه کنی اگر می خواهی به غریبی  به بیچاره ای گریه کنی اگر می خواهی به کسی گریه کنی فابک للحسین  بر حسین بن علی(علیه السلام)  گریه کن.
حضرت صادق سلام الله علیه از آن راوی پرسید یا هذا ای مرد تو دوست داری که با محمد و علی و اولاد علی مصافحه کنی عرض کردم نعم یابن رسول الله 
فرمودپس شب جمعه برو کربلا، 
یا هذا ای مرد آیا دوست داری با ملائکه رحمت خدا مصاحفه کنی عرض کردم بلی یا بن رسول الله،
فرمود پس شب جمعه برو کربلا،
 فرمود یا هذا ای مرد آیا دوست داری با انبیاء  اولوالعزم و غیر اولوالعزم حضرت حق  تبارک و تعالی مصافحه کنی عرض کردم بلی یابن رسول الله، 
فرمود پس برو کربلا و تامل کرد، 
فرمود یا مفضل دوست داری خدا را ببینی عرض کردم بلی یابن رسول الله 
فرمود شب جمعه برو کربلا، 
یا مفضل آن شب تمام رحمت حضرت حق تبارک و تعالی نازل است به کربلا اگر بخواهی تمام تمام رحمت خدا را ببینی شب جمعه بیا کربلا، 
بیائید ما هم برویم کربلا، کربلا خیلی جای خوبی است کربلا تربت مقدسه است، کربلا یک کربلائی است که خدای تعالی از آن روزی که عالم را خلق کرده کربلا به انبیاء  معرفی کرده، از حضرت آدم شروع کرده به آدم بیان کرده به حضرت ابراهیم بیان کرده به حضرت اسماعیل بیان کرده، 
آنهائیکه رفته اند دیده اند آنهائیکه نرفتند خداوند به حق محمد و آل محمد به آنها هم روزی کند، امشب شب دعاست، شب رحمت است، برای خودت حالی درست کن. 
 
2- امام صادق (علیه السلام) می فرماید خداوند در هر شب جمعه یک دسته از ملائکه را به نوبت اجازه می دهد به کربلا بروند هر شب جمعه یک دسته زاوری از ملائکه نوبت دارند به کربلا می آیند وقتی از آسمان پایین می آیند زهرا می پرسد این ملائکه کجا می روند می گویند این ها می روند کربلا کربلا، کربلا یا کربلا لازمت کربا و بلا امام صادق (علیه السلام) می گوید کربلا خدا می گوید کربلا، جبرئیل می گوید کربلا، علی کربلا آمده پیغمبر می گوید کربلا. در ایام هفته زهرا سلام الله علیها منتظر است که شب جمعه شود بیاید کربلا... بیاید حسینش را بغل بگیرد صورتش را بگذارد به خاکهای خونین حسین آخ ولدی ولدی ولدی پسرجان پسرجانم قتلوک و من شرب الماء منعوک پسرجانم کشتند تو را اما تو را سیراب نکردند تشنه سرت را بریدند.
این تشنگی حسین به پدر و مادرش و برادرش خیلی اثر کرده این تشنگی به پسرش امام سجاد خیلی اثر کرده لذا به شیعیانشان گفتند هر وقت آب می خورید حسین را یاد کنید، امام سجاد هر وقت آب می خورد پدرش را یاد می کرد پدرجان تو را مظلوم کشتند بر لب آب تشنه سرت را بریدند. 
 
***
 
 
 
 روضه خوانی بر امام حسین علیه السلام در روز ولادت alt
در بیانات علامه امینی قدس سره
 
     پیغمبر اکرم صلوات الله علیه و آله صاحب رسالت دامادی دارد صاحب ولایت علی بن ابیطالب(علیه السلام) ، دخترش فاطمه زهرا ولیۀ الله علیها سلام الله است یک عمری زندگی کرده از دامادش فرزندی آورده ،آورده پیش پدرش می گه پدر جان تو گوش این اذان بگو و نامش را ت و بگذار. 
پ   یغمبر حسین (علیه السلام) را گرفت در دامنش فاطمه علیها سلام الله یک طرف نشسته علی (علیه السلام) یک طرف نشسته در این بین جبرئیل نازل شد عرض می کند یا رسول الله (صلوات الله علیه و آله) ان ابنک هذا یقتل بکربلا ای پیغمبر این فرزند تو را در کربلا می کشند . 
خیلی عجیب است مهلت بده یک روز بگذرد، از همان ساعت اول؟ از ساعتی که حسین به دنیا آمد دنیا پر از مصیبت شد سَرورش رفت دنیا یک دار الحزن شد حسین به دنیا آمده. ان ابنک هذا یقتل بکربلا،
    یا رسول الله اتحبّه      آیا این بچه را دوست می داری؟ قال نعم انه قرۀ عینی فرمود بلی آن پاره ی تن من است نور چشم من است انه یقتل بکربلا یا رسول الله این پاره ی تن تو در کربلا کشته می شود، 
یا رسول الله اتحب ان تری ترابها     دوست داری خاک کربلا را ببینی؟ بله دوست دارم خدا امر کرد برو کربلا از خاک کربلا بیاور. 
 
 کربلا را فقط تو دوست داری؟ خدا به حضرت آدم می گوید کربلا به حضرت ابراهیم می گوید کربلا به پیغمبرش می گوید کربلا به جبرئیل می گوید کربلا در آسمانها به ملائکه می گوید کربلا. 
خدا وقتی کعبه را خلق کرد کعبه به خود بالید، چرا به خود می بالی گفت خانه ی خدا هستم به خود می بالم ندا رسید قرنی قرنی قرنی، ساکت باش ساکت باش یک زمینی است اگر نبود تو را خلق نمی کردم کربلا کربلا پیغمبر می گوید کربلا روضه می خواند گریه می کند خدا روضه می خواند انبیاء را به گریه در می آورد خدا به حضرت ابراهیم مرثیه خوانده و به حضرت اسماعیل روضه خوانده به حضرت آدم قصه بیان کرده انبیاء را گریانده ملائکه را گریانند همه منتظرند ببینند این کربلا چه کربلایی است.
 
 

نظرات  

 
+2 #1 ابراهیم عابدینی ۰۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۴۶
مرا كه دانه اشك است ، دانه لازم نيست
به ناله انس گرفتم ، ترانه لازم نيست

ز اشك ديده به خاك خرابه بنوشم
به طفل خانه به دوش ، آشيانه لازم نيست


به سنگ قبر من بى گناه بنويسيد
اسير سلسله را تازيانه لازم نيست

عدو بهانه گرفت و زد و به او گفتم
بزن مرا كه يتيمم ، بهانه لازم نيست

مرا ز ملك جهان گوشه خرابه بس است
به بلبلى كه اسير است لانه لازم نيست

محبتت خجلم كرده ، عمه دست بدار
براى زلف به خون شسته ، شانه لازم نيست

به كودكى كه چراغ شبش سر پدر است
دگر چراغ به بزم شبانه لازم نيست
السلام علیک یا اباعیدالله
یا حسین
نقل قول
 
 
+1 #2 طهرانی ۰۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۳
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم اجمعین
عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت محسن بن علی – علیهما السلام-
و سالروز ایّام حمله غاصبین خلافت به بیت حضرت فاطمه زهرا
– سلام الله علیها-
محضر حضرت ولیّ امر بقیّۀ الله المهدیّ
– صلوات الله علیه و عجّل الله تعالی فرجه الشریف-

آیه 8 و 9 از سوره مبارکه تکویر؛
وَ إِذَا الْمَوْؤُدَةُ سُئِلَتْ (8)
بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ (9) تكویر
و آنگاه که از جنین و فرزند کوچک، پرسیده شود (8)
که به چه گناهی کشته شد؟(9)
نقل قول
 
 
+1 #3 طهرانی ۰۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۴
...ثُمَّ قَالَ الْمُفَضَّلُ: یَا مَوْلَایَ، مَا تَقُولُ فِی قَوْلِهِ تَعَالَى «وَ إِذَا الْمَوْؤُدَةُ سُئِلَتْ بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ»؟ قَالَ: یَا مُفَضَّلُ وَ الْمَوْؤُدَةُ وَ اللَّهِ مُحَسِنٌ لِأَنَّهُ مِنَّا لَا غَیْرُ فَمَنْ قَالَ غَیْرَ هَذَا فَكَذِّبُوهُ. قَالَ الْمُفَضَّلُ: یَا مَوْلَایَ ثُمَّ مَا ذَا؟ قَالَ الصَّادِقُ –علیه السلام-: تَقُومُ فَاطِمَةُ بِنْتُ رَسُولِ اللَّهِ –صلی الله علیه و آله- فَتَقُولُ: اللَّهُمَّ أَنْجِزْ وَعْدَكَ وَ مَوْعِدَكَ لِی فِیمَنْ ظَلَمَنِی وَ غَصَبَنِی وَ ضَرَبَنِی وَجَزَعَنِی بِكُلِّ أَوْلَادِی، فَتَبْكِیهَا مَلَائِكَةُ السَّمَاوَاتِ السَّبْعِ وَ حَمَلَةُ الْعَرْشِ وَ سُكَّانُ الْهَوَاءِ وَ مَنْ فِی الدُّنْیَا وَ مَنْ تَحْتَ أَطْبَاقِ الثَّرَى صَائِحِینَ صَارِخِینَ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى فَلَا یَبْقَى أَحَدٌ مِمَّنْ قَاتَلَنَا وَ ظَلَمَنَا وَ رَضِیَ بِمَا جَرَى عَلَیْنَا إِلَّا قُتِلَ فِی ذَلِكَ الْیَوْمِ أَلْفَ قَتْلَةٍ ...
(بحارالأنوار، ج53، ص 23، باب 28)
نقل قول
 
 
+1 #4 طهرانی ۰۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۵
در این روایت مفضّل نقل کرد که حضرت امام صادق – سلام الله علیه- در تفسیر این آیه فرمود: ...ای مفضّل، قسم به الله که مراد از «الموئودۀ» (یعنی جنین یا فرزند کوچک) در این آیه [ که هنگامه ی رستاخیز از او سؤال می شود که بخاطر چه گناهی کشته شدی؟!]، «محسن» [بن علی علیهما السلام] است. چراکه او از ما اهل بیت است و لا غیر، پس هر کس حرفی غیر از این گفت او را تکذیب کنید.
نقل قول
 
 
+1 #5 طهرانی ۰۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۶
سپس مفضّل پرسید ای سرور و مولایم، سپس چه می شود؟ حضرت امام صادق – علیه السلام- فرمود: [در این موقف] حضرت فاطمه دختر رسول الله – صلّی الله علیه و آله- بر می خیزد و به خداوند عرضه می دارد: خداوندا، وعده و قرارت برای مرا محقّق فرما درباره ی کسیکه به من ظلم کرد و حقّ مرا غصب کرد و مرا زد و مرا درباره ی یکایکِ فرزندانم، به جزع آورد. پس در این هنگامه ملائکه ی آسمانهای هفتگانه برای حضرت زهرا – سلام الله علیها- گریه می کنند و حاملین عرش الهی گریه می کنند و سکّان هوا گریه می کنند و هر کس در دنیاست و هرکس زیر طبقهای خاک است گریه می کند درحالیکه فریاد و شیون می زنند به سوی خداوند.
پس در آن روز، احدی از کسانیکه با ما اهل البیت جنگ کرد و به ما ظلم کرد و به جریان ظلم بر ما اهل البیت راضی بود، باقی نمی ماند مگر آنکه آنروز [در عذاب الهی] هزار بار کشته می شود...
نقل قول
 
 
+1 #6 طهرانی ۰۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۶
این روایت، گذشته از مظلومیّت و غربت حضرت محسن – فرزند سقط شده ی حضرت فاطمه زهرا -سلام الله علیها-، سبب تذکّر به عظمت مقام آن حضرت نیز هست. چراکه با اینکه حضرت محسن – علیه السلام-، یکی از چهارده معصوم – علیهم السلام- نیست، امّا فرموده اند «او از ما اهل بیت است و لا غیر». یعنی این کودک -که در اثر ضربه ی عمر بن الخطاب (لع)، کشته شد، مقام عظیمی دارد، و اگر زنده می ماند، شبیه حضرت زینب کبری – سلام الله علیها- جایگاهی ویژه می داشت...
اللهم العن قاتلی سیّدۀ النساء فاطمۀ الزهراء – سلام الله علیها و ابیها و بعلها و بنیها-
اللهم کن لولیک الحجّۀ بن الحسن (صلواتک علیه و علی آبائه) فی هذه الساعۀ و فی کلّ ساعۀ ولیّاً و حافظاً و قائداً و ناصراً و دلیلاً و عیناً حتّی تسکنه ارضک طوعاً و تمتّعه فیها طویلاً
و السلام علی من اتّبع الهدی
نقل قول
 
 
+1 #7 طهرانی ۰۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸
رحمت بر علامه بزرگوار امینی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید